Split Second

Split Second

Yarış oyunu tutkunları için yeni bir soluk geldi! Disney ve Black Rock Studio’nun ortaklaşa yürüttüğü

NOT: Aktivasyon anahtarı için geçerli bir Steam hesabınız olması gereklidir. İnternet bağlantısı

SPLİT second hakkında bilgiler ile ilgili görsel sonucu

gerektirir.

OYUN HAKKINDA

Split / Second, bir gerçeklik televizyon şovu içinde ayarlanmış yoğun bir yarış oyunu!


Minimum sistem gereksinimleri:


İşletim Sistemi: Microsoft Windows 7 / Vista SP2 / XP SP3
İşlemci: 3.0 GHz Intel Pentium D processor (Windows 7 / Vista) / 2.6 GHz Intel Pentium D processor (Windows XP) or 2.0 GHz AMD Athlon 64 X2 or equivalent processor
Bellek: 2560 MB RAM
Ekran Kartı: 256 MB DirectX 9.0c-compatible, 3D video card supporting Shaders 3.0 (NVIDIA GeForce 7600 or better, ATI Radeon X1600 or better)
DirectX: Sürüm 9.0c
Depolama: 6656 MB kullanılabilir alanBilgi

Split/Second projesi nihayet tamamlandı ve PC, PS3 ve X360 için mağazalara dağıtıldı. Klasik yarış oyunlarından sıkılanlar için biçilmiş kaftan olan yapımın, ilk etapta sıra dışı kurgusu dikkat çekiyor.

Evvela her şeyin bir televizyon programı olduğunu belirtelim. Bu şov kapsamında önünüzde 12 bölüm ve 72 farklı yarış bulunuyor. Ancak bunlar öyle bildiğiniz türden yarışlar değil. Zira Split/Second’da kazanmanın kuralları farklı! Başarıya ulaşmak için zamanlamanızı çok iyi belirleyip, doğru zamanda doğru hamle yapmanız gerekiyor.

Kazanmanın Kuralları!

Sıradan yarış oyunlarında, finish çizgisinden en önde geçmenin anlamı kazanmaktı. Black Rock Studio’nun yapımında ise işler epey farklı. İçerisinde bulunduğunuz televizyon şovu kapsamında rakiplerinize tuzaklar kurabiliyorsunuz. Tabii onlar da size bazı oyunlar hazırlıyor.

PlayStation 3’ünüze install işlemi yaptıktan sonra açılan yapım, aniden kullanıcıyı yarışa sokuyor. İlk kez Split/Second’un yarış dinamikleriyle tanışan biri için bile fazla zor başlamıyor yapım. Türün müdavimiyseniz, birkaç yarış sonunda kontrole büyük oranda alışıyorsunuz. Özellikle ilk yarışlarda rakipleriniz de kolay olduğu için, kısa sürede bir numaranın müdavimi olabilirsiniz. Ancak işin devamı öyle gelmiyor, yapım birden zorlaşmaya başlıyor…

Rakiplere Güzellik Düşünmek

Oyunda rakiplerinize müdehalede bulunmak için Power Play‘e ihtiyacınız var. Power Play depolamak için ise Draft, Drift ya da Jump yapmalısınız. Draft’ta rakibinizin tamponuna yakın gitmeniz yeterli oluyor. Drift’te (Artık bilmeyen kalmamıştır) aracınızı kaydırmanız isteniyor. Jump ise atlayışlardan sonra puan veriyor.

Yeterli seviyeye geldiğinizde Power Play’lerinizi kullanabiliyorsunuz. Peki nedir bu Power Play? Yarış esnasında önünüzdeki araçların üzerinde, bazı noktalarda bir takım logolar beliriyor. Bu anlarda ilgili tuşa basarsanız, tuzak aktif oluyor ve önünüzdeki o yarışçılar eğer kaçamazlarsa tuzağa yakalanıyor. Bu kimi zaman bir bina yıkılmasıyla oluyor, kimi zaman ise bir tankerin patlamasıyla… Her parkurda birbirinden farklı alternatif tuzaklar yer alıyor. Tabii bunlara sizin de kapılabileceğinizi belirtmek gerek. Örneğin önünüze devrilen bir kuleden ani bir manevra ile kaçmanız gerekiyor…

Madalyonun Diğer Yüzü

Başlarda ağırlıklı olarak siz rakiplerinize tuzak kuruyorsunuz. İlerledikçe onlar da size karşılık vermeye başlıyor. Bu noktadan sonra oyun daha da eğlenceli oluyor. Örneğin birden bire üzerinizdeki helikopterden yere patlayıcılar düşmeye başlıyor. Kaçamazsanız otomobiliniz parçalanıyor. Rakipleriniz sizi hızla bariyerlere ittiğinde ya da virajı ağlamayıp hızlı bir şekilde duvara çarptığınızda da aracınız kullanılamaz oluyor. Bu durumlarda yapım hiç hız kesmeden, yeni bir otomobil ile kaldığınız yerden devam etmenize olanak tanıyor.

Bu sadece size özel bir imtiyaz değil. Rakipleriniz de yeniden oyun alanına dönebiliyor. Bu sayede sıkılmadan keyifli zaman geçiriyorsunuz. Özellikle yapımın oyun modları bir hayli heyecan verici.

Eğlenceli Modlar

Klasik race modunda nihai amacınız yarışı önde bitirmek. Tabii bunun için Power Play’leri kullanabilirsiniz. Bir diğer mod olan Survival’de ise, tırlardan gelen yeşil ve kırmızı varillerden kaçmaya çalışıyorsunuz. Elimination ise, adından da anlaşılacağı üzere eleme modu. Belli bir zaman sonunda en geride kalmamaya çalışıyorsunuz. Süre bittiğinde en gerideki patlayarak yarış dışı kalıyor ve tekrar süre başlıyor…

Detonator ise belki de oyunun en zevkli modu. Bu bölümde tek başınıza yarışıyorsunuz ve çevredeki her bir tuzak size karşı aktif oluyor. Hatta üzerinize doğru uçak bile geliyor… Binalar yıkılıyor, patlamalar oluyor… Siz de bunlardan kurtulup belli bir sürede parkuru tamamlamaya çalışıyorsunuz. Son olarak Air Strike’da ise helikopterin saldırılarından kurtulmaya çabalıyorsunuz…

Modifiye Yok

Maalesef Split/Second’da modifiye yok. Bu özellik, böyle bir yapımı daha da etkileyici hale getirebilirdi. Grafiksel olarak oyunun, PlayStation 3’ün tüm gücünü etkin bir şekilde kullandığını söyleyemeyiz. Görseller PS3 standartları için fena görünmese de, bu konsolda daha iyi grafikli oyunlar oynadık. Sesler ve müzikler ise insanı havaya sokuyor.

Genel olarak bakıldığında Split/Second, klasik yarış oyunlarından bunalmış kullanıcılar için biçilmiş kaftan. Need for Speed’ler, Test Drive’lar, Forza Motorsport’lara biraz ara verip, heyecan verici Split/Second pistlerinde yola çıkabilirsiniz. Bir denemenizde fayda var, hemen bırakamayacaksınız.
Split second Türkçe anlamının ne demek olduğunu öğrenin. Split second nedir öğrenin. Split second İngilizce cümle içerisinde kullanın ve İngilizce olarak okunuşunu öğrenin ve doğru bir şekilde telaffuz okunuşunu öğrenin. Split second

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir